X
تبلیغات
زولا

به مناسبت سالگرد تولد اینگرید برگمن

پنج‌شنبه 11 شهریور 1395

امروز مصادف است با سالگرد تولد اینگرید برگمن، بازیگری که به زبان‌های انگلیسی،سوئدی،ایتالیایی،فرانسوی، لهستانی و آلمانی مسلط بود.سوئدی‌ها به وجودش‌ افتخار می‌کنند تا حدی که میدانی را در شهر استکهلم به نام او‌ نامگذاری کرده‌اند. در یک‌ رأی‌گیری‌ در میان ۵۰ هزار منتقد از سراسر جهان اینگرید به عنوان سومین بازیگر بزرگ زن جهان پس از کاترین هپبورن و مریل استریپ انتخاب شد.

اینگرید برگمن در ۲۹ آگوست سال ۱۹۱۵‌ در شهر استکهلم دیده به جهان گشود. ۲ ساله بود که مادرش را از دست داد و در ۱۲ سالگی پدرش درگذشت. سپس سرپرستی وی را عمویش بر عهده گرفت. عموی او که‌ فردی‌ مقتدر و به اصول تربیتی بسیار پایبند بود تمام تلاش خود را کرد تا جای پدرش را بگیرد و مانند فرزندان خودش از او مراقبت کند. اینگرید به اصرار عموی و زن‌عمویش تا‌ پایان‌ دبیرستان درس خواند. عمو اصرار داشت که وی به دانشگاه برود اما اینگرید ترجیح داد به مدرسه سلطنتی هنرهای دراماتیک استکهلم برود و در آنجا در رشته تئاتر ادامه تحصیل‌ دهد‌. عموی اینگرید اول مخالف بود ولی سرانجام با اصرارهای اینگرید و همسرش رضایت داد، اما شرط کرد اگر وی نتواند در آزمون دوره‌ای مدرسه موفق شود باید برای همیشه قید‌ بازی‌ در‌ تئاتر و سینما را بزند. اینگرید‌ در‌ آزمون‌ ورودی مدرسه شرکت کرد اما وقتی وی را در مدرسه نپذیرفتند تصمیم به خودکشی گرفت. درست در لحظه‌ای که او قصد‌ انجام‌ این‌ کار را داشت دخترعمویش خبر قبولی وی را‌ در‌ مدرسه برایش آورد بنابراین اینگرید جوان در ۱۷ سالگی وارد مدرسه سلطنتی هنرهای دراماتیک استکهلم شد.

ادامه این مطلب از وبگاه #یک_پزشک را در این لینک ببینید.نظرات (1)
گفتنی ها را شما در باره اینگرید برگمن گفتید تنها به این نکته بسنده میکنم که فیلم کازابلانکا به لطف بازی ایشان و همفری بوگارت ماندگار می باشد
مرسی که زادروزش را یادآوری کردید
با مهر
احمد
پاسخ:
ممنونم
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.